Informace o nás

Vítejte na webových stránkách naší maďarské ohařky Belly (oficiálně Cora Bella Majesty Thug).

Naše smečka se skládá z paničky Jany, která se stará o výcvik, procházky, výstavy, stravu, no v podstatě o všechno :-) Však je to taky paničky pejsek, kterého si vždycky přála.

Dále máme páníka Martina, který je hlavně naší technickou podporou, vozí nás po výstavách, a na oko se snaží z Belly udělat alespoň trochu "tvrdě" vychovaného psa, a ne jen gaučového mazlíka, který doma smí všechno :-)

Bellin parťák pro lumpárny je náš syn Kuba. Občas to mezi nimi zaskřípe, když se perou o hračku, ale jinak na sebe nedají dopustit!

Panička měla plemeno maďarského ohaře vyhlídnuté už hodně dávno, a protože se jí podařilo ukecat páníka, v listopadu 2014 jsme si domů dovezli malé rezavé klubíčko :-) Bella se narodila 9.9.2014 v ChS Majesty Thug v Petřvaldě. Fenečky jsou všeobecně více žádané, ale usmálo se na nás štěstí a maminka Anie přivedla na svět 3 holky (a 5 brášků), takže se dostalo i na nás. Výběr Belly proběhl asi tak, že jsme se přijeli na štěňátka podívat cca v jejich 3 týdnech (měli jsme ještě možnost vybrat si jakoukoliv z holčiček), Kuba koukl do bedny a řekl: "Naše bude růžová" :-) A bylo to!

Původně jsme zamýšleli mít pejska jen jako člena rodiny. Když jsme ale hledali šťěndo, pročítali jsme toho o ohařích víc a víc a řekli si, proč to nezkusit i s loveckým výcvikem. Je to lovecký pes, tak proč mu nedopřát to, pro co je určen (byť nikdy nebudeme aktivně lovit zvěř). Jako naprostí amatéři jsme měli štěstí a dostali se na výcvik k Zuzce a Viktorovi Veselým, kteří nám úžasně pomáhají, a snad s jejich pomocí zvládneme postupně lovecké zkoušky.

A protože jsme se dali na lovecký výcvik, řekli jsme si fajn, když už, tak už, a zkusíme Bellu uchovnit, tzn. musíme i na nějaké ty výstavy. Zatím nám to moc nejde, ale teprve začínáme, Bella dospívá a to nejlepší nás snad teprve čeká :-)

--------

Jak šel čas, prošly jsme toho s Bellou spoustu, lovecké zkoušky nás začaly bavit, dokončily jsme vše až po všestranné zkoušky, nějaké ty memoriály a všeobecně Bella budí obdiv u rozhodčích pro její úžasné pracovní nasazení. Výstavy nás extra bavit nezačaly, ale zvládly jsme šampiona ČR a Polska :-)

A hlavně, Bella odchovala vrh 9 štěňátek a jedna holčička zůstává doma, takže se začíná psát nová kapitova v našem maďařím životě :-)